טיפול פסיכולוגי? אני?? ממש מביך. מה אני, משוגע??

טיפול פסיכולוגי כבר מזמן איננו משהו להתבייש בו. אנשים רבים, ביניהם גם מפורסמים ומובילי דעה מוכרים, מתגאים בתהליך הטיפול הרגשי שהם עוברים, ורבים מהם סבורים כי הטיפול מועיל מאוד לאורח חייהם.
בקיצור, אין שיפוטיות. תהליך הטיפול הוא כלי לשיפור ההרגשה ואיכות החיים, וכך בדיוק יש להתייחס אליו.
זה המקום להדגיש, הטיפול מוגן תחת חוק שמירת סודיות, כך שכל מה שייאמר בחדר הינו פרטי ואינטימי, ולכן נשאר בינך וביני המטפלת בלבד.

מעוניינים לקרוא עוד מדוע אני חושבת שטיפול פסיכולוגי מומלץ לכל אחד? לחצו כאן כדי לקרוא

כמה זמן לוקח טיפול? תוך כמה זמן אתחיל לראות תוצאות?

אלו הן ללא ספק שתיים מהשאלות הראשונות שכל מטופל שואל את עצמו לפני תחילת טיפול רגשי.
התשובה הנכונה - כל מקרה לגופו. מכיוון שהטיפול הפסיכותרפי הינו אישי ומותאם לבעיות הספציפיות המועלות בו, לסימפטומים ולדפוסי ההתנהגות הפרטניים של כל מטופל ומטופל, אין תשובה אחת נכונה.
יחד עם זאת, רוב הטיפולים הפסיכולוגיים נערכים במסגרת של טיפול שבועי בן 45 דקות לאורך מספר חודשים לפחות. מטופלים רבים מבקשים להאריך את משך הטיפול אף לשנה ומעלה. יש מקום להמשיך בטיפול כל עוד המטופל מרגיש שהוא שואב ממנו ערך ותועלת.
מניסיוני, בהרבה מן המקרים עלה נושא סיום הטיפול דווקא מצידי כפסיכותרפיסטית ולא מצד המטופל, וזאת כאשר חשתי כי המטופל התגבר על המצוקה שהביאה אותו לטיפול נפשי אך הוא חושש לסיים אותו בעצמו.

מה ההבדל בין פסיכותרפיסטית לפסיכולוגית?

מה עדיף לי, טיפול פסיכולוגי או טיפול פסיכותרפי? מה בעצם ההבדל?
אלו הן שתי שאלות שאני מרבה לשמוע בפניות ראשוניות אלי.
טיפול פסיכותרפי הינו טיפול נפשי או רגשי המסייע להתגבר על מצוקות נפשיות, משברים נפשיים, הפרעות התנהגותיות, דכאונות, חרדות ושאר בעיות התנהגותיות. רבים נוטים לבלבל בין פסיכותרפיה לפסיכולוגיה, אך למעשה מדובר בשני מקצועות שונים, אם כי קרובים זה לזה.
פסיכותרפיסט יכול להיות פסיכולוג, פסיכיאטר, עובד סוציאלי או מטפל המוסמך לעסוק בפסיכותרפיה‏.
פסיכולוג עשוי להציע טיפול פסיכותרפי, אך פסיכולוגים רבים אינם עוסקים כלל בטיפול אלא במתן אבחונים מקצועיים וחוות דעת התנהגותיות.
במידה ואתם מעוניינים להתחיל תהליך טיפולי, עליכם לוודא כי המטפל שמולכם מוסמך ובקיא בשיטות הטיפול הפסיכותרפיות.
כמטפלת מומחית בפסיכותרפיה וכבעלת מספר הסמכות לשיטות טיפול פסיכותרפיות ייחודיות, תוכלו להיות בטוחים להתחיל איתי תהליך טיפול מקצועי ואפקטיבי.

איך לבחור מטפלת פסיכותרפיסטית שתתאים עבורי?

הדבר החשוב ביותר כשפונים לעזרה פסיכולוגית מקצועית הוא לוודא שהמטפל הוא מורשה, מנוסה ומקצועי. מבחינה זו, כמטפלת פסיכותרפיסטית מוסמכת ותיקה ובעלת מספר התמחויות מקצועיות במגוון שיטות טיפול, הגעתם למקום הנכון. קראו כאן אודותיי ועל התמחויותיי הטיפוליות המקצועיות.
אך לא פחות חשוב בטיפול נפשי רגשי הוא החיבור הבין אישי. טיפול פסיכולוגי לעולם לא יוכל להצליח אם לא יתקיים בסיס של חיבור הדדי ויחסי אמון בין המטופל למטפל.
אני מצדי מבטיחה להיכנס לתהליך הטיפול הפסיכותרפי קשובה לכל מילה, ללא שיפוטיות ובמלוא המקצועיות והרצינות הדרושה. מובן מאליו הוא שתוכן הטיפול הפסיכותרפי אינטימי לחלוטין, כך שתוכלו להיות בטוחים כי כל שייאמר יישאר בינינו חסוי ודיסקרטי. 


האם טיפול פסיכולוגי מותאם לילדים?

בוודאי שכן. רבים ממטופליי הם ילדים, שהוריהם הפנו אותם לטיפול פסיכולוגי מקצועי בשל תלונות על מצוקה חברתית, בעקבות משברים משפחתיים או עקב קשיים התנהגותיים אחרים.
הטיפול הרגשי בילדים שונה מאוד מתהליך טיפול נפשי במבוגרים ודורש התמקצעות מיוחדת. במקרים רבים אני יוצרת קשר עם הילד באמצעים לא ורבליים ומעבירה לו את הטיפול הרגשי באמצעות משחק, אמנות ויצירה.
כמי שמנוסה בטיפול פסיכותרפי בילדים מזה שנים רבות, וכמי שלוותה משפחות רבות בתהליך טיפול רגשי שכזה, אני ממליצה לשלב הדרכה הורית במקביל לתהליך הטיפול הנפשי בילד. במהלך ההדרכה ההורית אוכל לפרוס בפניכם ההורים את תובנותיי הפסיכולוגיות קליניות מהטיפול בילד וכן להמליץ על שינויי דפוסי התנהגות בין בני הבית וביניכם לבין הילד כדי להביא לתוצאות טיפול יעילות ולשיפור איכות חייכם.
לחצו על הלינק כדי לקרוא עוד לגבי שירותיי כפסיכותרפיסטית לטיפול רגשי בילדים המלווה בהדרכה הורית מקצועית.    

האם ניתן לקיים תהליך טיפול מקוון באינטרנט?

בהחלט כן, ניתן לקיים תהליך טיפול פסיכולוגי גם באמצעות האינטרנט, והוא עשוי להיות יעיל ואיכותי בדיוק כמו הטיפול המסורתי הקלאסי בקליניקה.

הפסיכולוגיה הקלאסית מושתתת אמנם על טיפול פסיכותרפי בפגישה פרונטלית ואינטימית בחדר, פנים אל פנים.
יחד עם זאת, החידושים הטכנולוגיים, ובוודאי לאור המציאות אליה התרגלנו לאחרונה, מאפשרים לנו כיום ליהנות מן האפשרות לקיים פגישות טיפוליות אחד על אחד מעט באותה יעילות.
באם קיימת האפשרות, אני בכל זאת ממליצה לקיים לכל הפחות את הפגישות הראשונות במתכונת הפסיכולוגית הקלאסית, פרונטלית בקליניקה הפרטית שלי בחיפה, ולאחר מכן ניתן לשקול את קיום פגישות ההמשך באופן מקוון בפלטפורמה אינטרנטית.

אני מתלבט ועדיין יש לי מספר שאלות. איך יוצרים קשר?

ניתן ליצור עמי קשר באמצעות השארת פניה באתר האינטרנט או באמצעות מספר הטלפון 050-6502993. במידה ואין מענה, הרגישו חופשי לפנות אלי גם במסרון או לכתובת הדוא"ל hagitm4@gmail.com